Novinky.cz 23.06.2026 12:15 Skupina australských občanů u OSN zažalovala vládu, že porušuje jejich lidská práva tím, že dál podporuje vývoz uhlí a zemního plynu. To podle nich zhoršuje lesní požáry, záplavy, vlny veder a stoupání mořské hladiny, a tyto jevy podle žaloby poškozují životy australských občanů. Pokud dá OSN stížnosti za pravdu, pro Austrálii z toho žádné právní postihy neplynou, ale očekává se, že by byla nucena formálně odpovědět.

Čítať celý článok >>