Webové stránky Vatikánu sú dočasne nedostupné: Prebieha vyšetrovanie príčiny výpadku

01.12.2022 05:15 VATIKÁN — Všetky internetové stránky Vatikánu vrátane oficiálneho webu Vatican.va, stránky Vatikánskych múzeí či jednotlivých dikastérií, sú od stredajšieho popoludnia nedostupné. Stalo sa tak v dôsledku "nezvyčajného množstva" pokusov o prístup. Informovala o tom agentúra ANSA.

Zamestnanca ukrajinského veľvyslanectva zranila listová bomba

01.12.2022 05:15 MADRID - Listová zásielka, ktorá v stredu vybuchla na ukrajinskej ambasáde v Madride a zranila jedného zamestnanca, bola určená veľvyslancovi Serhijovi Pohoreľcevovi. Vo vyhlásení to uviedlo španielske ministerstvo zahraničných vecí, informuje stanica CNN.

Británia zaviedla sankcie voči Rusom zodpovedným za mobilizáciu

01.12.2022 05:15 LONDÝN - Británia v stredu oznámila nové kolo sankcií voči ruským predstaviteľom v súvislosti s vojnou na Ukrajine. Týkajú sa osôb, ktoré sa podieľali na nedávnej mobilizácii záložníkov do bojov na Ukrajine a na nábore "zločineckých žoldnierov". Informovala o tom agentúra AFP.

Maďarská opozícia: Korupcia v Orbánovom Fidesze spôsobuje miliardové škody

01.12.2022 05:15 BUDAPEŠŤ - Korupcia viažuca sa k vládnucej strane Fidesz Viktora Orbána spôsobila Maďarsku miliardové škody, reagovala na správu Európskej komisie o zmrazení eurofondov pre Maďarsko opozičná Demokratická strana , podľa ktorej Orbán utrpel najväčšiu porážku za posledných 12 rokov. Informoval o tom server Infostart.

EK sa ospravedlnila za von der Leyenovej zmätočný údaj o ukrajinských stratách

01.12.2022 05:15 BRUSEL - Predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová v rámci svojho stredajšieho príhovoru o Ukrajine spôsobila zmätok v súvislosti s počtom vojnových strát na strane ukrajinskej armády. EK sa za uvedenie sporného údaju neskôr ospravedlnila. Informoval o tom denník The Guardian.

Na dlažbu posielajú 1500 zamestnancov! Odevný reťazec pôsobiaci aj na Slovensku ohlásil prepúšťanie

01.12.2022 05:15 ŠTOKHOLM - Švédsky odevný reťazec Hennes Mauritz , druhý najväčší na svete, ktorý má svoje obchody aj na Slovensku, v stredu oznámil, že zruší 1500 pracovných miest. Cieľom je znížiť náklady v čase, keď dopyt slabne, keďže spotrebitelia zápasia s prudkým nárastom životných nákladov. Informujeme na základe správy Reuters.

Záhadná smrť ďalšieho ruského miliardára: Jeho vrtuľník sa zrútil za pekného počasia

01.12.2022 05:15 LAUSANNE - Viačeslav Taran zomrel po tom, ako sa helikoptéra, ktorou cestoval, zrútila neďaleko letoviska Villefranche-sur-Mer po štarte zo Švajčiarska. Záhadne havarovali za dobrého počasia a po tom, čo ďalší cestujúci údajne na poslednú chvíľu let zrušil.

Jaromír Nohavica pobúril poslucháčov: VIDEO V novej skladbe s vojnovou témou sa pýta na názor USA!

01.12.2022 05:15 PRAHA – Známy český spevák Jaromír Nohavica pobúril poslucháčov, keď vo svojej najnovšej piesni spomína raketu, ktorá zasiahla Poľsko. Polemizuje v nej, či bola raketa ukrajinská alebo ruská a vraj sa treba spýtať na názor Ameriku.

Medvedev sa opäť prejavil: Predstaviteľov NATO označil za impotentov

01.12.2022 05:15 MOSKVA - Ruský exprezident Dmitrij Medvedev sa opäť blysol tvrdými vyhrážkami voči Západu. Na sociálnej sieti varoval, že pokiaľ NATO dodá Ukrajine systémy protivzdušnej obrany Patriot aj s posádkami, Rusko ich bude považovať za legitímny cieľ. USA rozmýšľajú, že tieto systémy Kyjevu dodajú.