Mamu dvoch malých chlapcov zabila záhadná choroba: Obľúbená influencerka mala príznaky, ktoré mnohí poznajú!

23.03.2023 23:00 DONCASTER - Táto tragédia zasiahla mladú rodinu z Anglicka a dvaja malí chlapci vo veku jeden a tri roky zostali bez mamy. Influencerka Jehane Thomasová z Doncasteru zomrela náhle a nečakane po tom, čo mesiace trpela silnými bolesťami hlavy.

Ukrajinský minister obrany ďakuje Slovensku za migy: Budú brániť Európu

23.03.2023 23:00 KYJEV - Ukrajinský minister obrany Olexij Reznikov sa vo štvrtok poďakoval Slovensku za dodávku štyroch stíhačiek MiG-29. Na sociálnej sieti Twitter poďakovanie adresoval dočasne poverenému premiérovi SR Eduardovi Hegerovi, dočasne poverenému ministrovi obrany Jaroslavovi Naďovi aj celému slovenskému národu.

WHO v reakcii na Muskov tvít varovala pred šírením neprávd

23.03.2023 23:00 ŽENEVA — Svetová zdravotnícka organizácia vo štvrtok nepriamo obvinila multimiliardára Elona Muska zo šírenia neprávd. Musk totiž v statuse na Twitteri vyzval krajiny, aby "sa nevzdávali svojich právomocí" v súvislosti s pripravovanou medzinárodnou dohodou o boji proti pandémiám.

Pri maďarských hraniciach sa šíri vtáčia chrípka: Upozornené bolo aj Slovensko

23.03.2023 23:00 BUDAPEŠŤ — Maďarský Národný úrad pre bezpečnosť potravín potvrdil vo štvrtok prítomnosť vírusu vtáčej chrípky na husacej farme v Novohradskej stolici, na čo upozornili maďarské orgány aj slovenskú stranu. Informovala o tom agentúra MTI.

Sturgeonová mala v škótskom parlamente posledné vystúpenie vo funkcii premiérky

23.03.2023 23:00 EDINBURGH - Odstupujúca škótska premiérka Nicola Sturgeonová vo štvrtok v škótskom parlamente absolvovala svoje posledné vystúpenie vo funkcii predsedníčky vlády. V príhovore zdôraznila, že nastal čas uvoľniť miesto novej generácii lídrov, informovala agentúra AFP.

MIMORIADNY ONLINE Ukrajinský generálny štáb odvolal správu o odchode Rusov z Novej Kachovky

23.03.2023 23:00 KYJEV - Ukrajina bude "odpovedať na každý úder", povedal v stredu jej prezident Volodymyr Zelenskyj po tom, čo ruské útoky pripravili v Kyjevskej oblasti o život najmenej sedem ľudí a ďalšiu obeť si vyžiadali na v juhoukrajinskom meste Záporožie. Informuje o tom agentúra AFP.

Fínsky prezident podpísal zákony potrebné na vstup krajiny do NATO

23.03.2023 23:00 HELSINKI — Fínsky prezident Sauli Niinistö vo štvrtok podpísal parlamentom schválené zákony potrebné na to, aby sa Fínsko mohlo stať členom Severoatlantickej aliancie. Informovala o tom agentúra AP.

Nemecké odbory zvolali na pondelok rozsiahly štrajk: Zasiahne verejnú dopravu v celej krajine

23.03.2023 23:00 BERLÍN - Dva hlavné odborové zväzy v Nemecku, Verdi a EVG, vo štvrtok oznámili, že budúci pondelok sa uskutoční 24-hodinový rozsiahly štrajk, ktorý zasiahne verejnú dopravu v celej krajine. Zapoja sa doň zamestnanci letísk, prístavov, železníc, autobusovej dopravy či pracovníci metra. Informujú o tom agentúry AFP, AP a DPA.

Švédsko chce od Budapešti vysvetlenie odkladu hlasovania o jeho vstupe do NATO

23.03.2023 23:00 ŠTOKHOLM — Švédsky premiér Ulf Kristersson chce od Budapešti žiadať vysvetlenie, prečo maďarský parlament odkladá ratifikáciu vstupu Švédska do aliancie NATO, zatiaľ čo o žiadosti Fínska bude hlasovať 27. marca. Uviedla to vo štvrtok agentúra AFP.

Slovensko by mohlo podporiť misiu pre Ukrajinu výcvikom i vyslaním 6 vojakov

23.03.2023 23:00 BRATISLAVA - Slovenská republika by mohla vyslať do veliteľských štruktúr vojenskej asistenčnej misie pre Ukrajinu do šiestich príslušníkov Ozbrojených síl SR. Pôsobiť by mali na území členských štátov Európskej únie. Slovenskí vojaci a príslušníci Vojenskej polície by zároveň mohli na území SR poskytovať výcvik príslušníkom Ozbrojených síl Ukrajiny. Vyplýva to z návrhu, ktorý Ministerstvo obrany SR predložilo do medzirezortného pripomienkového konania. Materiál musí odobriť vláda i parlament.

AKTUÁLNE Prvé štyri stíhačky MiG-29 sú už na Ukrajine! Konkrétnosti o ďalších Naď povedať nechce

23.03.2023 23:00 BRATISLAVA - Prvé štyri stíhacie lietadlá MiG-29 sú už na Ukrajine. Presun realizovali ukrajinskí piloti za pomoci slovenských vzdušných síl, ukrajinského personálu a ďalších zložiek, ktoré zabezpečovali bezpečnosť či potrebnú dokumentáciu. Ďalšie stíhačky Slovensko odovzdá Ukrajine v priebehu nasledujúcich týždňov. Informovala o tom hovorkyňa Ministerstva obrany SR Martina Kakaščíková.

Heger podporuje rozšírenie Európskeho mierového nástroja: Chce debaty o pšenici

23.03.2023 23:00 BRUSEL - Slovensko podporí návrh na zvýšenie Európskeho mierového nástroja o 3,5 miliardy eur a pridá sa výrobou munície do celoeurópskeho spoločného zaobstarávania v oblasti obrany. Uviedol to dočasne poverený predseda vlády SR Eduard Heger pred začatím dvojdňového summitu EÚ v Bruseli.

Francúzske odbory znova štrajkujú: Macron od dôchodkovej reformy neustúpil

23.03.2023 23:00 PARÍŽ - Francúzske odbory vo štvrtok pokračujú v štrajkoch proti nepopulárnej dôchodkovej reforme, ktorú presadil prezident Emmanuel Macron. Nepracujú rafinérie a narušená je aj hromadná doprava. Informovala o tom agentúra AFP.

Motorkár pašoval do Česka kokaín za milióny: Drogy skrýval v nádržke na kvapalinu

23.03.2023 23:00 PRAHA - Český motorkár a člen zahraničného motorkárskeho gangu prepašoval z Holandska do Česka kokaín za milióny českých korún. Česká polícia už obvinila päť ľudí z trestného činu nedovolenej výroby a iného zaobchádzania s omamnými a psychotropnými látkami. Vo štvrtok to uviedla hovorkyňa Colnej správy ČR Martina Kaňková.

Ozbrojené ruské stíhačky prelietavajú takmer každý deň nad základňou USA v Sýrii

23.03.2023 23:00 DAMASK - Ozbrojené ruské stíhačky prelietavajú v marci takmer každý deň nad americkou vojenskou základňou v Sýrii. Porušujú tak dohodu spred štyroch rokov a riskujú eskaláciu, uviedol v stredu pre stanicu NBC News americký generál riadiaci vzdušné operácie v Sýrii.