Poradna: Pečovala jsem o maminku, kdy mám jít do důchodu?

24.06.2026 02:30 Monika: Dlouhodobě jsem pečovala o maminku, která byla nejdříve ve druhém stupni a potom ve třetím stupni závislosti. Kvůli péči jsem měla příjmy vždy nižší a finančně to bylo hodně na manželovi. V práci to sotva zvládám, doba péče byla náročná. Chci jít do předčasného důchodu. Chtěla jsem jít už po prázdninách. Vyplatí se mi odejít až začátkem příštího roku, když bych to v práci ještě těch pár měsíců zvládala? Čítané: (4)